Christie & Co dla Warszawa Modlin Smart City

Christie & Co dla Warszawa Modlin Smart City

Międzynarodowa firma doradcza Christie & Co została zatrudniona do przygotowania studium wykonalności dla nieruchomości hotelowych mających powstać w ramach inwestycji. Historyczna Twierdza Modlin to zespół umocnień położonych nad zbiegiem rzek Wisły i Narwi, gdzie już w 2020 roku powstanie Warszawa Modlin Smart City.

Grupa Konkret S.A., która kupiła Twierdzę Modlin od Agencji Mienia Wojskowego, planuje na jej terenie miasto inteligentnych rozwiązań – Warszawa Modlin Smart City. Spółka zapowiada budowę największego w tej części Europy centrum kongresowego, dwóch hoteli, osiedla mieszkaniowego oraz powierzchni biurowych i usługowych. Zespół fortyfikacji, którego budowę zapoczątkował Cesarz Napoleon na początku XIX wieku, zyska nowe życie.

Twierdza Modlin to jeden z najciekawszych zabytków w kraju, który posiada ogromny potencjał. Jedną z jego bezsprzecznych zalet jest bliskość Warszawy i bezpośrednie sąsiedztwo międzynarodowego portu lotniczego w Modlinie – wylicza Adam Konieczny, Country Head Poland firmy Christie & Co. Sytuację poprawia bardzo dobra komunikacja kolejowa i drogowa z polską stolicą. Unikalny historyczny charakter miejsca, doskonała, bardzo dobrze skomunikowana lokalizacja u zbiegu dwóch rzek oraz planowana mnogość funkcji w projekcie przesądzają o jego potencjale.

Twierdza Modlin w przyszłości stanie się jednym z najważniejszych centrów konferencyjnych w Polsce. Inwestycja ta ze względu na swoją skalę ma również strategiczne znaczenie dla rozwoju całego regionu: stworzy liczne miejsca pracy dla mieszkańców Modlina i okolicznych miejscowości w tym dla mieszkańców Warszawy – dodaje Adam Konieczny.

Twierdza Modlin to między innymi zespół koszar obronnych z najdłuższym budynkiem w Europie i jednym z najdłuższych na świecie – cytadela, stanowiąca główny element twierdzy liczy 2250 metrów. Cała nieruchomość ma powierzchnię 58 hektarów.

Nie tylko historyczne znaczenie, mnogość nowych funkcji i rola Twierdzy Modlin w rozwoju regionu odgrywają dużą rolę. Istotne są również walory przyrodnicze lokalizacji. Twierdza mieści się u zbiegu rzek Wisły i Narwi. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się rezerwaty przyrody, a w niedalekiej odległości Kampinoski Park Narodowy. Wisła posiada miano ostatniej dużej dzikiej rzeki w Europie. To wprost wymarzone miejsce dla miłośników pięknych krajobrazów i dzikiej przyrody nie tylko z Polski – podsumowuje Adam Konieczny.

Christie & Co świadczy szeroki zakres usług dla podmiotów działających na rynku nieruchomości hotelowych. Firma działa na europejskim rynku od ponad 80 lat i jest wiodącym w Europie podmiotem w zakresie doradztwa inwestycyjnego – obecnie firma doradza przy ponad 500 transakcjach sprzedaży i najmu i prowadzi 515 konsultacji dotyczących hoteli w całej Europie. Christie & Co dostarcza rozwiązań operatorom hotelowym, międzynarodowym deweloperom i inwestorom, a także deweloperom i inwestorom działającym na lokalnych rynkach danych krajów, jak również bankom i innym instytucjom finansowym.

Christie & Co opracowuje i wdraża rozwiązania dla wszystkich rodzajów nieruchomości hotelowych i rekreacyjnych. Świadczy usługi z zakresu doradztwa inwestycyjnego, wycen nieruchomości, usługi agencyjne i konsultingowe, a także doradztwo w obszarze realizacji projektów deweloperskich – mówi Adam Konieczny, Country Head Poland, Christie & Co. Christie & Co działa poprzez sieć biur zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii – z centralą w Londynie i nowo utworzonym działem Asia Desk dla azjatyckich inwestorów – Austrii, Finlandii, Francji, Niemczech, Irlandii, Polsce, Szwecji i w Hiszpanii.